Haberler

BAHAR KALKANI HAREKATINA TAM DESTEK

Ülkemizi tehdit eden tüm unsurlara karşı yürütülen mücadelenin ,geçmişte olduğu gibi bugün de devlet-millet bütünleşmesiyle, birlik ve beraberlik içinde başarıya ulaşacağına yürekten inanıyoruz. Bu süreçte, ülkemizin yüksek menfaatlerini ,sınırlarımızı ve geleceğimizi korumak için azim ve kararlılıkla görevlerini ifa eden ‘kahraman ordumuzla gurur duyuyoruz.


Son günlerde İdlip’te yaşananlar hepimizi derinden üzmüştür.Rejim unsurları tarafından hain saldırılarda şehit olan askerlerimize Allah’tan Rahmet ,yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Bugün ordumuzun, Suriye’de milli güvenliğimizi muhafaza etmenin yanında, yeni bir göç dalgasının ve insanlık dramının engellenmesi maksadıyla uluslararası hukuka uygun şekilde bulunmasını önemsiyoruz. Çeşitli saldırı ve girişimlerle akamete uğratılmaya çalışılsada söz konusu mücadelemizin kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini düşünüyoruz.


Suriye’de yaşanan gelişmelerin, Ülkemizi çok yakından ilgilendirdiğini bilmekteyiz. ‘ Bugün 4 milyon Suriyeli’ye ev sahipliği yapan ülkemizin sınırlarına 1,5 milyon Suriyeli’nin daha gelmiş olması ,bu gerçeği açıkça ortaya koymaktadır. Suriye topraklarından ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf etmek için Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı Harekatlarıyla terör örgütlerine karşı yürütülen kararlı mücadeleye nasıl destek verdiysek, Bugün’de ‘ BAHAR KALKANI HAREKATINI’ aynı şekilde destekliyoruz.


Kamuoyuna Saygı ile duyurulur…


SURİÇİ DERNEĞİ GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI
RECEP DELİKAYA

Comment here